Domy w technologii szkieletowej
Domy w technologii szkieletowej – budowa oraz stosowana technologia
Choć budownictwo drewniane w Polsce ma długą tradycję, to właśnie teraz za sprawą domów w technologii szkieletowej przeżywa drugą młodość. Technologia budownictwa szkieletowego z powodzeniem jest wykorzystywana od dziesiątek lat w krajach o zdecydowanie chłodniejszym klimacie niż w Polsce – np. w Kanadzie, Norwegii, Szwecji i Finlandii. Domy szkieletowe zapewniają świetną izolację termiczną, wysoki komfort użytkowania, a także są ekologiczne i ekonomiczne - a co więcej, ich budowa trwa zaledwie 3-4 miesiące.
Idea domu szkieletowego (kanadyjskiego) polega na tym, że jest bardzo przyjazna dla otoczenia, jest małe zapotrzebowanie na paliwo energetyczne, pozytywnie wpływa na ochronę środowiska, a użyte drewniane materiały podczas budowy domów szkieletowych umożliwiają uzyskanie wysoko przyjaznego mikroklimatu, co ma pozytywny wpływ na aspekty zdrowotne mieszkańców. Również musimy wspomnieć o tym, że budowa domu w technologii szkieletowej jest możliwa do zbudowania pięć razy szybciej niż dom murowany, a także pozwala na wykonywanie prac niezależnie od pory roku. Na dodatek w razie pomyłki błąd można łatwo naprawić i to w dowolnym momencie.
Domy kanadyjskie to domy drewniane o konstrukcji szkieletowej. Szkielet stanowi układ desek w rozstawie osiowym co 40 lub 60 cm połączonych wzajemnie metalowymi gwoźdźmi, który mocowany jest w fundamencie za pomocą odpowiednich kotew. Gotową konstrukcję usztywnia się od zewnątrz płytami poszycia zewnętrznego (OSB 3 lub MFP), układa się wiatroizolację, a następnie ociepla się budynek wełną fasadową i pokrywa tynkiem mineralnym. Przestrzeń między deskami wypełnia się szczelnie wełną mineralną, a następnie szkielet drewniany od wewnątrz pokrywa się folią paroizolacyjną i ściany wewnętrzne pokrywa się płytami gipsowo-kartonowymi. Dzięki takiemu wykorzystaniu materiałów i technik gotowy budynek w technologii kanadyjskiej wykazuje się bardzo wysoką termoizolacyjnością, przez co przedstawia znacznie mniejsze zapotrzebowanie na energię. Dlatego domy szkieletowe zwykle bez problemu spełniają wymogi energooszczędności, a mogą być również wznoszone w standardzie pasywnym.
Drewniane budowle z lekkimi ścianami sprawdzają się w naszym klimacie i w połączeniu z wydajnym źródłem ogrzewania zapewniają odpowiednią termikę nawet podczas dużych mrozów. Dom w systemie kanadyjskim o konstrukcji szkieletowej stanowi dobrą alternatywę dla murowanego budownictwa, dając inwestorom możliwość wyboru innowacyjnej technologii. Firma DrewHouse oferuje projekty domów w technologii drewnianej, Szybkość wykonania, energooszczędność, wysoki poziom izolacji termicznej i akustycznej, łatwość przebudowy oraz przyjazność dla otoczenia to najważniejsze korzyści społeczno-ekonomiczne, jakie otrzymuje użytkownik takiego budynku. W swoich konstrukcjach wykorzystujemy wyłącznie drewno spełniające rygorystyczne wymogi jakościowe i wytrzymałościowe, określone w Polskiej Normie PN-EN. Masz pytania dotyczące budowy szkieletowej oraz stosowanej technologii? Skontaktuj się z naszymi specjalistami i ekspertami!
Dom w technologii szkieletowej - system
Nie sposób nie zauważyć, że domy o konstrukcji szkieletowej mają wiele zalet, a jedną z nich jest z pewnością koszt budowy. Metr kwadratowy domu szkieletowego wybudowanego w technologii kanadyjskiej jest na ogół o kilkaset złotych tańszy niż metr kwadratowy budynku murowanego. Oznacza to, że w ramach przyjętego budżetu często można pozwolić sobie na większy metraż. Ponadto wznoszenie takiego budynku trwa zaledwie kilka miesięcy, co również może przełożyć się na korzyści finansowe. Dzięki temu, że technologia kanadyjska w zasadzie w całości opiera się o prace „suche”, prace budowlane można wykonywać niezależnie od warunków pogodowych, unikając tym samym przestojów i dodatkowych kosztów. Oczywiście oszczędności uzyskuje się również na etapie eksploatacji gotowego budynku – dzięki obniżonym rachunkom za energię cieplną. Technologia szkieletowa jest ponadto bardzo trwała, przez co dom kanadyjski jest rozwiązaniem, które przetrwa wiele pokoleń. Zlecenie jego budowy doświadczonemu wykonawcy to gwarancja precyzyjnie wykonanych prac i wykorzystania odpowiednich materiałów, co bezpośrednio przełoży się na parametry obiektu, wpływając na opłacalność inwestycji. Projekty domu w tym systemie to specjalność firmy DrewHouse, z którą otrzymujesz:
- krótki czas budowy domu - który w zależności od wielkości i standardu wykończenia zajmuje przeciętnie 3-4 miesiące,
- niższe koszty inwestycji i użytkowania - wynikajace z mniejszych nakładów pracy i późniejszej eksploatacji obiektu,
- energooszczędność - którą zapewnia odpowiednio dobrana termoizolacja i wentylacja,
- nieograniczone możliwości modernizacyjne - dzieki wykorzystania elementów prefabrykowanych,
- komfort mieszkania - dom drewniany cechuje się korzystniejszymi właściwościami mikroklimatycznymi, co sprawia, że jest przyjazny dla zdrowia,
- całoroczny cykl budowlany - wnoszenie konstrukcji jest możliwy zarówno latem, jak i zimą,
- łatwość transportu i montażu.
Zapraszamy do skorzystania z naszej atrakcyjnej cenowo oferty. Budowa budynku, w którym konstrukcja domu jest szkieletem drewnianym to korzyści finansowe i środowiskowe. Zakres usług obejmuje również kompleksowe rozwiązanie w postaci oddania „obiektu pod klucz”.
Budowa domu w technologii szkieletowej pod klucz
Nowoczesna technologia szkieletowa pozwala na adaptację dowolnego projektu do indywidualnych rozwiązań, dając szerokie możliwości aranżacji wnętrz. Wszystkim, którzy chcą szybko i tanio zbudować obiekt mieszkalny proponujemy budowę domu kanadyjskiego pod klucz. Główne atuty DrewHouse to:
- D – DOŚWIADCZENIE w projektowaniu i budowie obiektów szytych na miarę,
- R – RENOMA na rynku,
- E – ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ technologiczna budynku i niskie koszty zapotrzebowania energetycznego
- W – WYGODA mieszkania i nieograniczone możliwości wykończenia pomieszczeń,
- H – HARMONIA z otoczeniem i lokalnym ekosystemem,
- O – ORYGINALNOŚĆ i design dopasowane do preferencji użytkownika,
- U – UNIWERSALNA konstrukcja, którą można zaadaptować do indywidualnych potrzeb,
- S – SZYBKOŚĆ realizacji inwestycji,
- E – EKOLOGIA związana z wykorzystaniem naturalnym surowców.
Domy drewniane kojarzone są z ciepłem, spokojem oraz integracją z naturalnym otoczeniem. Budownictwo w technologii kanadyjskiej stwarza możliwości konstrukcji nie tylko trwałych obiektów dopasowanych do niskoenergetycznych standardów użytkowania, ale także umożliwia projektowanie budynków oryginalnych architektonicznie o stylowej estetyce. Marzysz o swoim domu? Sprawdź naszą ofertę budownictwa szkieletowego.