Koszty budowy domu przewyższają Twój budżet? Sprawdź możliwości domu szkieletowego!

Rosnące w zawrotnym tempie ceny materiałów budowlanych weryfikują plany wielu inwestorów zainteresowanych budową własnego domu. Tymczasem, branża budowlana od wielu lat oferuje sprawdzoną, znacznie tańszą od budynku z tradycyjnych materiałów alternatywę, którą stanowią domy kanadyjskie. Jeśli interesuje Cię tania budowa i nie chcesz rezygnować z marzeń o własnych czterech kątach pomimo rosnących cen, koniecznie sprawdź, dlaczego warto postawić na budownictwo szkieletowe.


Ceny materiałów budowlanych nieustannie rosną

Ostatnie kilka lat to okres niezwykle dynamicznego wzrostu cen materiałów budowlanych, spowodowanego wieloma czynnikami, m.in. wyższymi cenami paliw, pandemią COVID-19 i zaburzeniami w łańcuchach dostaw. Wszystko to sprawia, że wizyta w markecie budowlanym może okazać się niemiłą niespodzianką. Ceny niektórych materiałów, np. styropianu elewacyjnego w 2 lata wzrosły o kilkadziesiąt procent, co sprawia, że obecnie budowa domu murowanego może być nawet dwukrotnie droższa niż przed pandemią.

Na to wszystko nakładają się również problem rosnących stóp procentowych oraz wysoka inflacja, które powodują znacznie ograniczenie zdolności kredytowej wielu inwestorów. Oznacza to, że osoby, które jeszcze rok temu mogły pozwolić sobie na sfinansowanie inwestycji o powierzchni 120 m2, dziś realnie mogą wybudować budynek znacznie mniejszy lub postawić na alternatywną technologię.

Tania budowa domu? Postaw na dom w technologii kanadyjskiej!

W obliczu rosnących cen nie dziwi fakt, że coraz większa grupa osób wybiera znacznie tańsze, a przy tym równie funkcjonalne i komfortowe domy kanadyjskie. Ich podstawowe zalety to m.in.:

 • kilkukrotnie krótszy czas budowy,

 • mniejsze zużycie materiałów,

 • wybór taniego i łatwo dostępnego drewna jako podstawowego budulca,

 • specyficzny mikroklimat, panujący w domkach kanadyjskich,

 • możliwość instalacji ekologicznych rozwiązań,

 • niskie koszty utrzymania budynku.

Oszczędność na materiałach

Biorąc pod uwagę fakt, że konstrukcja budynku kanadyjskiego, oprócz wykonania fundamentów, praktycznie nie wymaga robót mokrych, a poszczególne elementy łączy się z gotowych prefabrykatów, nie dziwi fakt, że budowa domu jest tania. Realne oszczędności w stosunku do tradycyjnego budownictwa mogą wynieść nawet 30%, co z roku na rok przekonuje coraz większą liczbę inwestorów.

Realizując obiekt systemem kanadyjskim, nie ma potrzeby stosowania specjalistycznych zapraw, klejów, pustaków, cegieł czy elementów żelbetonowych, co wymiernie obniża koszt całej inwestycji. Co więcej, wybór technologii drewnianej to gwarancja równie wytrzymałej i tak samo dobrze zabezpieczonej konstrukcji, jak budowa metodą tradycyjną.

Oszczędność czasu

Jak łatwo możesz się domyślić, system szkieletowy, ze względu na brak konieczności wykonywania niektórych prac, wiąże się z tym, że ekipa budowlana spędzi na budowie mniej czasu, co generuje kolejne oszczędności. Inną zaletą budownictwa z drewna jest brak sezonowości przy tego typu inwestycjach. Poszczególne prace zarówno na zewnątrz, jak i w środku, mogą być prowadzone przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. To z pewnością świetna wiadomość dla wszystkich tych, których priorytetem jest jak najszybsze wprowadzenie się do nowego mieszkania.

dom-kanadyjski-tania-budowa

Niskie koszty eksploatacji

Warto zdać sobie sprawę, że odpowiednio zaprojektowany i właściwie usytuowany na działce tani dom szkieletowy generuje oszczędności na wszystkich etapach budowy. Oprócz wspomnianego już mniejszego zapotrzebowania na materiały oraz krótkiego czasu realizacji wybór technologii kanadyjskiej wiąże się z niskimi kosztami użytkowania. Wynikają one z możliwości instalacji nowoczesnych, ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań, charakterystycznych dla budownictwa pasywnego.

Budowane współcześnie domy kanadyjskie bez problemu mogą być wyposażone w takie technologie jak m.in.:

 • kolektory słoneczne,

 • systemy fotowoltaiczne,

 • ogrzewanie indukcyjne,

 • pompy ciepła,

 • wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja).

Zastosowanie tych urządzeń pozwala ograniczyć zapotrzebowanie energetyczne budownictwa szkieletowego do absolutnego minimum, co pozwala jego mieszkańcom cieszyć się niskimi rachunkami za prąd, ogrzewanie czy ciepłą wodę.

Domy drewniane od DrewHouse

Marzy Ci się tania budowa? Postaw na ekologiczne i energooszczędne domy kanadyjskie, które jako producent od blisko 10 lat realizujemy na terenie całego kraju. Już dziś skontaktuj się z nami i ciesz się własnym, niedrogim budynkiem szkieletowym wybudowanym wspólnie z DrewHouse. Dołącz do grona zadowolonych inwestorów, którzy wybrali budownictwo szkieletowe i połącz wysoki komfort życia z oszczędnością!