Jak długo trwa budowa domu szkieletowego?

Panuje powszechna opinia, że budowa domu metodą szkieletową jest dużo szybsza, niż postawienie tradycyjnej konstrukcji murowanej. Jest w tym dużo prawdy, prace przy domu murowanym wymagają bowiem minimum kilka miesięcy, aby doprowadzić budynek do stanu surowego. Tymczasem jeśli chodzi o dom szkieletowy, prace postępują w zawrotnym tempie. Jest to zatem rozwiązanie nie tylko dla osób, które jak najszybciej chcą przenieść się do własnych czterech kątów, ale dla wszystkich inwestorów, którzy cenią jakość, precyzję wykonania i przytulną, zdrową atmosferę.

Domy szkieletowe – czy warto w nie inwestować? Zapoznaj się z poniższymi informacjami, a przekonasz się, że będzie to jedna z lepszych decyzji w Twoim życiu!

Ile trwa budowa domu szkieletowego od podstaw?

Budowa domu szkieletowego trwa zwykle nie więcej niż 2-3 miesiące. Osiągnięcie tak krótkiego czasu robót jest możliwe dzięki temu, że przy budowie obiektów techniką szkieletową, praktycznie nie wykonuje się prac mokrych. Poszczególne elementy są spajane ze sobą za pomocą połączeń śrubowych i gwoździ. Z tego też względu realizacja projektu w technologii szkieletowej może zostać rozpoczęta o każdej porze roku – również zimą.

Ostateczny czas budowy będzie uzależniony od stopnia skomplikowania projektu oraz wielkości obiektu. Tak czy siak, nawet najbardziej zaawansowane technologicznie domy szkieletowe powstają znacznie szybciej niż ich murowane odpowiedniki. Podsumowując, konstrukcja domu szkieletowego umożliwia tak szybkie posadowienie budynku głównie ze względu na:

  • oszczędne fundamenty "kanadyjczyków" (czasem ich stosowanie w ogóle nie jest konieczne);
  • suche roboty wykończeniowe;
  • możliwość wprowadzenia się natychmiast po montażu i aranżacji.

Trwałość domów szkieletowych

Budowa domu kanadyjskiego krok po kroku

Cały proces składa się z kilku bardzo ważnych etapów. Aby budowa domku kanadyjskiego zakończyła się pomyślnie, trzeba z najwyższą starannością podejść do każdego z nich.

  1. Ustalenie lokalizacji i wybór koncepcji – możesz zdecydować się na gotowy projekt dostosowany do warunków panujących na działce lub zlecić wykonanie dodatkowego planu. Czynności te wykonywane są przez projektanta w trakcie ubiegania się o pozwolenie na budowę. Gdy formalności zostaną dopełnione, o każdej porze roku możesz przejść do realizacji inwestycji.
  2. Połączenie konstrukcji z fundamentem – ściany zewnętrzne oraz konstrukcja dachu domu szkieletowego montowane są na uprzednio przygotowanym fundamencie. Aby na tym etapie wszystko się ze sobą zgrało, fundament musi być przygotowany w ścisłej zgodności z projektem.
  3. Doprowadzenie przyłączy do budynku – do prawie gotowego obiektu doprowadzane są przyłącza i media.
  4. Ułożenie pokrycia dachu – kiedy ściany już stoją, a konstrukcja dachu jest na swoim miejscu, pora na ułożenie pokrycia dachowego. To, na co się zdecydujesz, zależy wyłącznie od Twoich indywidualnych preferencji. Nie ma tu żadnych ograniczeń.
  5. Montaż instalacji, docieplenie, prace wykończeniowe – ostatnia faza to finalizowanie inwestycji. Zaraz po tym, możesz się wprowadzać.

Firma DrewHouse obsługuje inwestorów kompleksowo. Nasz architekt wykonuje projekt do pozwolenia na budowę, następnie przygotowujemy fundament i budujemy dom do uzgodnionego etapu. Nie narzucamy rozwiązań Klientom, nie budujemy domów szablonowych. Warto pamiętać, że każdy projekt nadaje się do budowy metodą szkieletową.

Domy drewniane szkieletowe – opinie

Jeśli chodzi o domy drewniane szkieletowe, opinie są jednoznaczne. Klienci zachwalają technologię szkieletową jako ekologiczną i energooszczędną. Trudno dyskutować z takimi argumentami. Ponadto, nie do podważenia jest szybki czas budowy. To jeden z głównych czynników, dzięki którym domy szkieletowe wciąż zyskują na popularności.

Budowa domku szkieletowego – oferta DrewHouse

Akceptowalny koszt budowy i oszczędna eksploatacja oraz wyżej wymienione zalety to nie jedyne korzyści dla inwestorów chcących postawić budynek w tej technologii. DrewHouse od lat buduje gotowe domy szkieletowe pod klucz, a jednym z obszarów, na których kompleksowo realizujemy projekty, jest Śląsk. Jesteś zainteresowany budową energooszczędnego, nowoczesnego budynku w technologii szkieletowej? Zastanawiasz się, czy konstrukcja domu szkieletowego spełni Twoje oczekiwania?

Zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością przygotujemy dla Ciebie wstępną wycenę, służąc jednocześnie doradztwem, opartym na wieloletnim doświadczeniu.